Menu
Liske Weerts 3 Andonni Tsolingkas 7 Thomas Jonckers 2 Emma De Simpelaere 6 Charlotte Verschuere 1 Arabella Huys 2 Anouck Kuyckx 1

WE ARE THE NEXT GENERATION
 

De hoofdexpositie van de Kortrijk Creativity Week toont de beste studentenprojecten uit het creatieve Belgische ontwerponderwijs.
 

Scenografie door Ship of Fools in samenwerking met Tom Van Puyvelde. Met de steun van Creapack en Wever & Ducré.

Via een open call ontvingen we in totaal 160 inzendingen. Op 10 juli werden 3 adviescomités samengebracht om advies te geven over de ingezonden werken. De comités beoordeelden de projecten per vooropgestelde categorie

(1) Architectuur van interieur, gebouwen, publieke ruimte en landschappen,

(2) Multimediaal ontwerp (games, web & graphic design) &

(3) Product Design (industrieel productontwerp, textiel/mode/accessoires, meubelontwerp)

volgens de criteria:

  • Maatschappelijke relevantie
  • Het innovatieve karakter
  • De duurzaamheid en
  • De exposeerbaarheid.


44 projecten werden geselecteerd voor de expositie.

Architectuur

Kaat Bloemen - Cool Reflections
Universiteit Hasselt, master Interieurarchitectuur Scenografie

Linde Debbaut - The Spacial in-between, a city to connect with
KU Leuven Faculteit Architectuur campus Sint- Lucas, Master Architectuur

Mirte van Aalst - Onnodig complex & stompzinnig eenvoudig
KU Leuven Faculteit Architectuur campus Sint- Lucas Gent, master Interieur Architectuur

Roos Gellynck - Van Stad tot Museum
Universiteit Hasselt, Master Interieurarchitectuur

Ruben Seigneur - Gemeenschappelijke pluktuin
Erasmushogeschool Brussel- Campus Jette, Landschaps- en tuinarchitectuur

Shirin Depreeuw - Klein wonen, Fijn wonen
KU Leuven Faculteit Architectuur, Campus Sint-Lucas Gent, Master Architectuur

Tigone Priem - De Muur aan de Kamer
KU Leuven Faculteit Architectuur, Campus Sint-Lucas Gent, Bachelor Architectuur

Yannick Sluyts - Co(mmo)nstruction
KU Leuven Faculteit Architectuur, Campus Sint-Lucas Gent, Master Architectuur


Multimedia

Aaron Denolf - The South Face
LUCA School of Arts Gent, Beeldende vormgeving

Aline De Feyter - Dyscalculie ontcijferd
Sint Lucas Antwerpen, Master Grafisch Ontwerp

Andonni Tsolingkas - The Orbit Through Times
LUCA School of Arts Gent, Master Grafische Vormgeving

Brecht Hermans - RUIS
LUCA School of Arts Campus C-mine, Master Communicatie - en Multimedia Design: Game Design.

Chloë Devriese - Daily Dose
Howest, Multimedia & Communicatietechnologie

Ellen Duchi - Capitalis X
LUCA School of Arts Gent, Bachelor Beeldende Vormgeving - grafische

Louise Daneels - Herinner(d)ing
KASK School of Arts Gent, Master Grafisch Ontwerp - illustratie

Maya Stoffijn - Translating Pain
LUCA School of Arts, Visual Design, Digital Studio

Nic Belliard - Blacksad Environment
Howest, Digital Arts and Entertainment

Sarah Tilley - Tili: een taal voor Mars
LUCA School of Arts Gent, master Grafisch Ontwerp

Walda Verbaenen - Phonotype
PXL-MAD School of Arts Hasselt, Master of Arts in Visual Arts - reading Type and Typography

Yves Ryckaert en Arthur Segaert, Echo Echo
Howest, Digital Design & Development

Product Design

Anke Van Asbroeck - Re.Color
LUCA School of Arts Campus C-mine, Master Product Design

Anouck Kuyckx - Z.W. 1680 GR
PXL-MAD School of Arts Hasselt, Master Object & Jewellery Design

Arabella Huys - Parana
Howest, Bachelor Industrieel Productontwerpen

Brecht Deboosere - NOBI
Universiteit Gent Campus Kortrijk, Industrieel Ontwerpen

Charlotte Verschuere - KiKo
Universiteit Antwerpen, Master Productontwikkeling

Emma De Simpelaere - WAVES
KASK School of Arts Gent, Interieurvormgeving focus Meubel & Design

Emma De Kimpe - Macula Lutea Mensam
Thomas More Hogeschool, Interieurvormgeving

Frederic Steensels – Shaanti
Howest, Industrieel Productontwerpen

Isaac De Mulder - Shoji
Thomas More Hogeschool, BaNaBa Meubelontwerp

Jan Logier - Clayton Rental Steam
Howest, Industrieel Productontwerpen

Janao Denys - De Vloot
Thomas More Hogeschool, Postgraduaat Space & Service Design

Jessica Schellekens - Loops
Howest, Industrieel Productontwerpen

Joeri van Evelingen - Walk the Line
Thomas More Hogeschool, Interieur & Meubelontwerp

Victor Verhelst en Thomas Renwart - Les Monseigneurs
LUCA School of Arts, Master Beeldende Kunsten Textielontwerp

Lies Fauconnier - BRDR
LUCA School of Arts campus C-Mine, Master Productdesign

Liske Weerts - Van Damm
Thomas More Hogeschool, Interieurvormgeving & Meubel

Michiel Caron - Compass Range
Universiteit Gent campus Kortrijk, Industrieel Ontwerpen

Rani Veroustraete en Thor Gerard - Welle / Sofie Buyse - Simplie Menstrual Cup
Universiteit Antwerpen, Productontwikkeling

Robbe Porteman - Hybride metaal printen
Howest, Industrieel Productontwerpen

Roel Vanstiphout - Tilbaka
Universiteit Antwerpen, Productontwikkeling

Thibo Castelein - SPLNT
VIVES Hogeschool, Ontwerp- en productietechnologie

Thomas Jonckers - Thomas Jonckers
Thomas More Hogeschool, Meubel Ontwerp

Tibo Struyve - Hogesnelheidsdrones met camera
VIVES Hogeschool, Luchtvaart,  afstudeerrichting: bemande luchtvaart

 

De adviescomités bestonden uit volgende personen (per categorie):

Architectuur: Hera Van Sande (architect en artistiek leider Archipel), Marie-Amélie Cnockaert (architect en stedenbouwkundig ontwerper Bureau Cnockaert), Thomas De Ben, (Ship of Fools, grafiek + scenografie We Are The Next Generation), Lennert Gavel, (Ship of Fools, grafiek + scenografie We Are The Next Generation), projectteam.

Multimedia: Anne-Mie Van Elsen (Sr Designer Barco), Vincent Vanderbeck (chief catalyst Hangar K), Bie Luyssaert(Communications Manager Design Flanders DC), Hannes Coudenys (creatief directeur Hurae), Thomas De Ben, (Ship of Fools, grafiek + scenografie We Are The Next Generation), Lennert Gavel, (Ship of Fools, grafiek + scenografie We Are The Next Generation), projectteam.

Product Design: Anne-Mie Van Elsen (Sr Designer Barco), Vincent Vanderbeck (chief catalyst Hangar K), Bie Luyssaert(Communications Manager Design Flanders DC), Dieter Van Den Storm (Creatief directeur en algemene coördinatie Biënnale INTERIEUR 2020), Nils Ferlin (partner & freelance productontwerper designUM), Thomas De Ben, (Ship of Fools, grafiek + scenografie We Are The Next Generation), Lennert Gavel, (Ship of Fools, grafiek + scenografie We Are The Next Generation), projectteam.